• Príprava jedál na oslavu

• Žiaci IV. A triedy si na hodine Pracovného vyučovania pripravili úžasné jedlá na "oslavu". Využili vlastnú tvorivosť a fantáziu. Výsledok pokrmov bol fantastický. Potešili seba navzájom a zároveň aj všetkých, ktorí to jedlo degustovali.

• Milí rodičia, starí rodičia a priatelia školy!
            Srdečne Vás pozývame na slávnostnú akadémiu pri príležitosti Dňa matiek, ktorú si pre Vás pripravili naši žiaci. Vystúpenie sa uskutoční 21.mája 2024, o 16:30 v Kultúrnom dome v Barci.

Tešíme sa na Vás!

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Dňa 13. mája 2024 sme sa zúčastnili OK súťaže - SLÁVIK SLOVENSKA. Našu školu reprezentovali  žiaci:
            I. kat.: Z. Čerňanová (II. B), II. kat.: R. Hanzeľ (IV. A) a III. kat.: D. Semanová (VII. r.), ktorá zároveň získala 3. miesto, za čo jej srdečne blahoželáme.

• Modrý gombík

Vážení rodičia, milí žiaci!

Od 15. mája do 17. mája bude na škole prebiehať zbierka pre Unicef „Modrý gombík“.

Komu pomôžete, keď podporíte zbierku Modrý gombík 2024?

Milióny detí zaspávajú každý večer hladné. Vojny, klimatická kríza a prírodné katastrofy, za ktoré nemôžu, spôsobili, že ich taniere ostávajú prázdne. Aj prispením do zbierky MODRÝ GOMBÍK nám to pomôžete zmeniť.

VÝNOS ZBIERKY MODRÝ GOMBÍK 2024 BUDE VENOVANÝ NA POMOC HLADUJÚCIM DEŤOM.

Minimálna hodnota príspevku je 1 euro. Za každý príspevok Vám z celého srdca ďakujeme!

• Deň matiek pre dôchodcov

• Dňa 15.0 mája 2024 sa v našej mestskej časti konali oslavy DŇA MATIEK pre dôchodcov.  Svojim krásnym ľudovým spevom a programom ich potešili žiaci IV. A triedy a S. Oláh z 8. roč., ktorý ich sprevádzal na akordeóne.

• Žiaci 4. B na exkurzii v spaľovni KOSIT

• Centrum environmentálnej výchovy spoločnosti Kosit nám umožnilo zážitkovou formou v priestoroch svojej spoločnosti vidieť ako sa spracováva a zhodnocuje odpad zvážaný z celých Košíc a okolia. Počas prehliadky sme videli triediacu linku, odškvarovňu, oboznámili sa s princípom fungovania spaľovne. Najväčším zážitkom bolo sledovať prácu žeriavnikov, ktorí nakladajú odpad do spaľovacích kotlov.
            Na záver si žiaci overili svoje novonadobnuté vedomosti v interaktívnej hre o odpade a jeho triedení.

• Futbal mladších žiakov - okresné kolo

• V pondelok 13. mája 2024 sa naši futbalisti z 5. a 6. ročníka zúčastnili okresného kola futbalovej súťaže. Súperili so šiestimi tímami z okresu IV. Našim futbalistom sa podarilo umiestniť na štvrtom mieste.
            Našim futbalistom: T. Bui Anh (5.A), M. Ferencz (5.B), T. Kováč (5.B), F. Krištof (5.B), S. Miko (5.B), A. Karľa (6.A), F. Lastivka (6.A), K. Kuruc (6.B), J. Mako (6.B) a N. Nagy (6.B) blahoželáme!

• Soft skills

• Do triedneho kolektívu medzi žiakov 7. ročníka zavítala pani PaedDr. L. Olajošová z CPP. Spolu so žiakmi sa zamerali na prevenciu na podporu sociálnych zručností - Soft skills. Aktivita bola zameraná na podporu duševného zdravia, empatie, vzájomného rešpektovania a kooperácie v kolektíve.

• Deň narcisov - ďakujeme!

• Dňa 18. apríla 2024 sa naša škola opäť zapojila do finančnej zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine, pri príležitosti Dňa narcisov. Zbierka prebiehala v priestoroch našej školy a v našej mestskej časti Barca. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnych 425 €. Všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec, a pripli si symbolický žltý narcis.
            Ďakujeme!

• Jiu Jitsu - majster Slovenska

• Dňa 11. mája 2024 sa v Martin - Diaková uskutočnili majstrovstvá Slovenska v Jiu Jitsu. Žiak Š. Zachar (1.B), pre ktorého to bola zároveň aj prvá súťaž, získal v kategórii U8 mix opaskov titul majster Slovenska.
            Šimonovi blahoželáme, prajeme mu veľa ďalších úspechov.

• McDonald´s cup - okresné kolo

• V utorok,  30. apríla 2024 sa žiaci a žiačky 3. a 4. ročníka zúčastnili okresného kola súťaže futbal žiakov a žiačok ZŠ -  McDonald´s cup. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev. Naši malí futbalisti  vyhrali štyri z piatich zápasov a získali krásne 4. miesto.

Naši reprezentanti:
            M. Balogh (4.A), A. Bandžuch (3.A), P. Čupka (4.A), P. Derian (4.B), V. Doboš (4.A),
            L. Farkaš (4.A), J. Hovancová (4.B), L. Karčáková (4. A), O. Lacko (4.B), V. Lastivka (3.B).

Chlapcom a dievčatám ďakujeme.