• Deň Zeme

Pri príležitosti Dňa Zeme sme pre cyklistov našej školy pripravili dve stanovištia. Na prvom bola ukážka elektromotorky, kde sa dozvedeli o čase nabíjania, na koľko km vydrží, o najvyššej rýchlosti, či vodičskom preukaze a pod. Druhé stanovište bolo zamerané na zásady bezpečnosti jazdy na bicykli, výbavu bicykla, kontrolu pred jazdou, údržbu a dofúkanie kolies. Našim cyklistom prajeme veľa km bez nehôd.

• Triedne aktívy

Vážení rodičia,oznamujeme Vám, že dňa 22.04.2024 (pondelok) sa uskutočnia v jednotlivých triedach TRIEDNE AKTÍVY v čase:
            1. - 4. ročník o 16:00 hod.
            5. - 9. ročník o 16:30 hod.

V priebehu rodičovského združenia sa uskutoční voľba do Rady školy. V prípade Vášho návrhu kandidáta do Rady školy Vás žiadame, aby ste návrh doručili do 22.04.2024 (v pondelok) do 12:00 hod. do kancelárie riaditeľa školy.
            Všetci ste srdečne pozvaní.

• Beseda so starostom Barce

V dňoch 16. a 17. apríla 2024 sme so žiakmi šiesteho ročníka navštívili starostu mestskej časti Košice - Barca. Pán starosta Ing. G. Krištof nám zaujímavo porozprával o svojej pracovnej náplni, previedol nás svojím pracoviskom a odpovedal na množstvo zvedavých otázok našich žiakov. Stretnutie na besede malo príjemnú atmosféru a dozvedeli sme sa rôzne novinky.

• Slávik Slovenska - školské kolo

Slávik Slovenska je súťaž plná spevu. Ten sa rozoznel našou školou 18. apríla 2024, kedy prebiehalo školské kolo. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Víťazi kategórií školského kola postupujú do okresného kola.

Výsledky v I. kategórií (1. - 3. ročník)
            1. miesto: Zuzana Čerňanová
            2. miesto: Alžbetka Lengyelová
            3. miesto: Rebeka Zacharová

• Biologická olympiáda - okresné kolo

Dňa 11. apríla 2024 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategórie E. V odbore botanika bola téma Vodné rastliny. Súťažiaci mali urobiť herbár, naučiť sa poznávať 50 druhov predpísaných rastlín aj s ich latinskými názvami a vedieť morfologické znaky a vlastnosti. Naše piatačky sa svedomito pripravili.
            H. Škorvánková (5.A) sa umiestnila na 2. mieste a S. Kolesárová (5.B) na 3.mieste.
            Blahoželáme. Na súťaž žiačky pripravila p. uč. R. Sýkorová.

• Beh zdravia

V rámci Svetového týždňa zdravia sme v pondelok 15. apríla 2024 odbehli svoje prvé jarné metre, niektorí aj kilometre v Barčianskom parku a zároveň urobili niečo pre svoje zdravie. Tento rok sa bežal 3. ročník. Zapojili sa všetci žiaci 1. stupňa a ich pani učiteľky.

Ďakujeme všetkým zúčastneným bežcom!

Štvrtok 25. 4. 2024